14/07/2023 - Web sitemiz yenilenmiştir.

Mekanik Sistem

Isıtma Tesisat Sistemi

Metrocity İŞ MERKEZİ`nde 3 borulu VRV sistemi ile eşzamanlı çalışan 3 adet asıl,1 adet yedek, toplam 4 adet duvar tipi yoğuşmalı doğalgaz kazanı bulunmaktadır. Isıtma suyu 75°/ 60°C seçilmiş olup dış hava sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlayan sistem tesis edilerek yakıt tasarrufu sağlanmıştır.

Bağımsız mahal kullanıcısı tarafından kullanılacak alan içinde yapılacak olan “tranch heater” uygulamasında kullanılacak ısıtma suyu tesisatı bina yönetimi tarafından bağımsız alanlar içerisinde rezerv olarak bırakılmıştır. Kullanıcılara mahal girişlerinde yer alan kalorimetreler vasıtası ile kullandıkları kadar sıcak su bedeli ödeme imkanı sağlanmıştır. Aynı zamanda bu sistem merkezi otomasyon tarafından anlık olarak kontrol edilmektedir.

Havalandırma

Metrocity İŞ MERKEZİ ofis alanlarında havalandırma tesisatı HRV (Isı Geri Kazanım) cihazları ile her kata özel çözümlenmiştir. Ofis alanlarında 12 m2/ kişi olarak düşünülmüş ve kişi başı brüt alan üzerinden 50m3 taze hava debisi bırakılmıştır.

İş Merkezi`ndeki ofis alanlarında saatte 3 hava değişimi yapılarak CE standartları sağlanmıştır. Ayrıca ofis katlarımızda ıslak hacimlerde (WC) sürekli egzost sistemi mevcuttur.
 


Copyright 2013 Metrocity İŞ MERKEZİ
Designed By True Works Interactive